AS: Agemsoft

E-learning. Obsah, riešenia a LMS systémy.
Novinky

BARCELONA ...

Je výnimočná, okúzľujúca, slobodná, rozmanitá, živá. Ohromujúce dielo, ktoré vás zvedie a vy mu s radosťou podľahnete. Barcelona.

Gaudí a architektúra

Eixample - štvrť známa pravouhlým usporiadaním ulíc z 19. storočia, ale aj umeleckým modernizmom architekta Antoniho Gaudího. Najznámejším Gaudího dielom je zrejme jedinečná Sagrada Familia, no úchvatné sú aj jeho menej známe skvosty, ako verejnosti prístupný Park Güell. Ten mal byť pôvodne bohatou štvrťou, no napokon tu boli postavené len dva domy a z toho jeden patril samotnému Gaudímu. V tomto parku si musíte sadnúť na údajne najdlhšiu parkovú lavičku na svete alebo sa odfotiť so známou jaštericou pri fontáne.

Zvodná La Rambla a Krištof Kolumbus

Oveľa rušnejším miestom je La Rambla - asi 1,5 km dlhý bulvár začínajúci pri námestí Plaça de Catalunya. Neodmysliteľnou súčasťou tejto časti mesta sú pouliční umelci, muzikanti, imitátori či ľudské sochy. Narazíte tu aj na najvychýrenejší trh v meste a jeden z najväčších v Európe - La Boqueria. La Rambla končí až v prístave pri Monumente Krištofa Kolumba, ktorý bol postavený na mieste jeho návratu z prvej výpravy do Ameriky. Z tohto miesta nazývaného Rambla del Mar sa peknou promenádou možno dostať k mestskej pláži Barceloneta.

Futbal

Ďalšou dôležitou atrakciou Barcelony je Camp Nou - štadión futbalového klubu FC Barcelona s kapacitou takmer stotisíc divákov. Na všetkých zápasoch vládne jedinečná atmosféra, aj keď tým najväčším zážitkom je pre športových nadšencov určite „El Clásico“ - stretnutie klubov FC Barcelona a Real Madrid.

Chcete aj vy navštíviť Barcelonu a stráviť v nej nezabudnuteľný víkend?

ZAPOJTE SA DO VEĽKEJ SÚŤAŽE PRE UČITEĽOV A VYHRAJTE LETECKÝ ZÁJAZD DO BARCELONY PRE 2 OSOBY NA 3 DNI

Za trošku námahy veľa radosti:

  • získajte prístup na portáli http://planetavedomosti.iedu.sk
  • zúčastnite sa odborného metodického školenia k digitálnemu obsahu Planéta vedomostí alebo didaktickej dielne ako nadstavbe týchto školení
  • buďte aktívni a vytvárajte s týmto obsahom úlohy pre žiakov
  • vytvorte a zdieľajte vlastné on-line vzdelávacie materiály s nástrojom www.tuul.sk

Každý aktívny pedagóg môže získať víkendový letecký zájazd do jednej z 12 metropol Európy (každý mesiac navštívime inú metropolu), letnú dovolenku v Chorvátsku, alebo 5 – dňový pobyt v New Yorku.

Všetky informácie o súťaži nájdete na VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE UČITEĽOV.